KATALOG – DEFLEKTORY

Katalog został stworzony aby pomóc Państwu w wyborze odpowiedniego modelu deflektora. Wszystkie zawarte w nim informacje pochodzą od aktywnych użytkowników motocyklowych, którzy zdecydowali się na zakup i rejestrację swojego produktu.

Informacje zamieszczone w katalogu są na bieżąco aktualizowane. Zachęcamy również do zapoznania się z szczegółową instrukcją doboru deflektora do każdego motocykla.

Dobór odpowiedniego deflektora przekłada się na późniejsze zadowolenie z jazdy. Należy pamiętać, że nie ma jednych słusznych ustawień deflektora, które by sprawdzały się na wszystkich motocyklach. Każdy z nas kierowców w połączeniu z maszyną tworzy indywidualną i niepowtarzalną całość dlatego, nasze porady należy traktować jako sugestie i zalecenia a nie jako sztywne wytyczne.

Jakiej szerokości powinien być deflektor motocyklowy?

W naszej ofercie posiadamy wiele typów deflektorów, które występują w  5 różnych szerokościach. Najszerszy z oferowanych produktów posiada 31 cm szerokości. Następne standardowe szerokości to 30 cm i 25 cm. Najwęższe deflektory posiadają 22 cm oraz 19,5 cm szerokości. A więc nasz wybór będzie oscylował pomiędzy szerokościami 31 cm, 30 cm, 25 cm, 22 cm, 19,5 cm.

Co należy zrobić aby poprawnie dobrać optymalną szerokość?

Bierzemy miarę (metr) w dłoń i do dzieła. Pierwszy krok jaki musimy wykonać to zmierzanie szerokości szyby naszego motocykla. Pomiaru należy dokonać poniżej około 2-3 cm najwyższego punktu naszej szyby. Bardzo ważne jest to aby szybę zmierzyć po zewnętrznym łuku a nie w linii prostej! Następnie otrzymany wynik należy dopasować do poniższej tabeli:

Stosunek szerokości szyby motocyklowej do szerokości deflektora.

  • Deflektor o szerokości 31-30 cm będzie odpowiedni dla szyb motocyklowych o szerokości od 27 cm i więcej
  • Deflektor o szerokości 25 cm będzie odpowiedni dla szyb o szerokości od 23 do 26 cm
  • Deflektor o szerokości 22-19,5 cm będzie odpowiedni dla szyb o szerokości od 15 do 25 cm

Deflektor nie pewien być dużo szerszy od owiewki motocyklowej.

Optymalna wysokość deflektora motocyklowego.

Kolejny etap pozwoli nam zawęzić wybór. Bardzo ważnym czynnikiem jest odpowiedni dobór

wysokości owiewki. Zbyt wysoka szyba będzie utrudniała nam widoczność podczas jazdy w deszczu lub w momencie jej zabrudzenia. Deflektor dobieramy w taki sposób aby jego górna krawędź była najwyżej na czubku naszego nosa. 

  • Można to śmiało sprawdzić wykorzystując nasze szablony testowe.  Należy przy tym pamiętać, że każdy z deflektorów zachodzi na szybę około 2-3 cm. 
  • Kolejną metodą jaką możemy się posłużyć to prosty test dłoni. Podczas jazdy należy przyłożyć dłoń do krawędzi szyby, jeżeli odczuwamy poprawę to deflektory o wysokości około 13 cm będą dla nas odpowiednie.
  • Ostatnia możliwość to sprawdzenie na jakiej wysokości kończy się nasza szyby. Test sprawdzający należy wykonać siedząc na motocyklu w pozycji którą zajmujemy podczas jazdy. W przypadku gdy szyba motocyklowa jest na wysokości brody, okolic szyi wybieramy niższe deflektory. W przeciwnym razie będziemy potrzebowali wyższych rozwiązań.

Dodatkowo należy polegać na własnych odczuciach podczas jazdy bez deflektora. W przypadku gdy odczuwamy delikatne turbulencje lub gdy wystarczy lekko skinąć samą głową aby jazda stałą się cichsza i komfortowa należy wybierać niższe deflektory. W przypadku gdy turbulencje są duże i lekkie pochylenie głowy nie wiele zmienia należy wybierać wyższe modele deflektorów. 

Szablony należy pobrać i wydrukować koniecznie odznaczając opcję „skaluj”,  „dopasuj do kartki”. Jeżeli tego nie zrobimy szablony nie będą trzymały wymiaru!

Najdłuższy bok kartki A4 ma około 29 cm, natomiast nasz deflektor ma wymiar 30 cm a więc realnie będzie on nieco większy niż kartka.

Po wydrukowaniu szablonu, należy go wyciąć i przyłożyć do szyby motocykla. Do tej operacji przyda nam się pomoc drugiej osoby. Kierowca powinien zająć pozycję w jakiej ma zamiar podróżować a jego pomocnik w tym czasie powinien przyłożyć szablon do szyby. W ten oto sposób sprawdzimy czy wysokość deflektora będzie odpowiednia.

Scroll to top