Słowem wstępu.

Dobór odpowiedniego deflektora przekłada się na późniejsze zadowolenie z jazdy. Należy pamiętać, że nie ma jednych słusznych ustawień deflektora, które by sprawdzały się na wszystkich motocyklach. Każdy z nas kierowców w połączeniu z maszyną tworzy indywidualną i niepowtarzalną całość dlatego, nasze porady należy traktować jako sugestie i zalecenia a nie jako sztywne wytyczne.

Sprawa podstawowa: szerokość deflektora.

701

W naszej ofercie posiadamy aż 12 typów deflektorów, które występują w  5 różnych szerokościach. Najszerszy z oferowanych produktów posiada 31 cm szerokości. Następne standardowe szerokości to 30 cm i 25 cm. Ostatnie dwie z naszych możliwości wynoszą 22 cm oraz 19,5 cm. A więc nasz wybór będzie oscylował pomiędzy szerokościami 31 cm, 30 cm, 25 cm, 22 cm, 19,5 cm.

Co należy zrobić aby poprawnie dobrać optymalną szerokość?

Bierzemy miarę (metr) w dłoń i do dzieła. Pierwszy krok jaki musimy wykonać to zmierzanie szerokości szyby naszego motocykla. Pomiaru należy dokonać poniżej około 2-3 cm najwyższego punktu naszej szyby. Bardzo ważne jest to aby szybę zmierzyć po zewnętrznym łuku a nie w linii prostej! Dzięki takiemu pomiarowi otrzymujemy dwie bardzo przydatne informacje:

  • Wiemy jaką szerokość szyby deflektora docelowo potrzebujemy
  • Wiemy czy zmieszczą nam się mocowania deflektora

Deflektor nie pewien być dużo szerszy od owiewki motocyklowej.

Poniżej przedstawiamy tabelę „rozmiarów”

-Deflektor o szerokości 31-30 cm będzie odpowiedni dla szyb o szerokości od 27 cm i więcej

-Deflektor o szerokości 25 cm będzie odpowiedni dla szyb o szerokości od 22  do 27 cm

-Deflektor o szerokości 22-19,5 cm będzie odpowiedni dla szyb o szerokości od 15 do 25 cm

Etap 2. Wysokość deflektora.

pedpowietrzaKolejny etap pozwoli nam zawęzić wybór odpowiedniego deflektora. Bardzo ważnym czynnikiem jest: wysokość obecnie posiadanej szyby, wysokość kierowcy oraz pozycja podczas jazdy. To wszystko może wydawać się nieco skomplikowane do pomierzenia. Całe szczęście na tym etapie nikt nie będzie nikogo zmuszał do wykonywania pomiarów i obliczeń. Posłużymy się bardziej praktyczną metodą i zdobytym doświadczeniem, deflektor dobieramy w taki sposób aby jego górna krawędź była najwyżej na czubku naszego nosa. Można to śmiało sprawdzić wykorzystując nasze szablony przymiarkowe.  Należy przy tym pamiętać, że każdy z deflektorów zachodzi na szybę około 2-3 cm.

W przypadku gdy nie ma możliwości skorzystania z szablonów możemy polegać na własnych odczuciach podczas jazdy bez deflektora. W przypadku gdy odczuwamy delikatne turbulencje lub gdy wystarczy lekko skinąć samą głową aby jazda stałą się cichsza i komfortowa należy wybierać niższe deflektory. W przypadku gdy turbulencje są duże i lekkie pochylenie głowy nie wiele zmienia należy wybierać wyższe modele deflektorów.

Bardzo przydatne szablony deflektorów.

Szablony należy pobrać i wydrukować koniecznie odznaczając opcję „skaluj”,  „dopasuj do kartki”. Jeżeli tego nie zrobimy szablony nie będą trzymały wymiaru!

Najdłuższy bok kartki A4 ma około 29 cm, natomiast nasz deflektor ma wymiar 30 cm a więc realnie będzie on nieco większy niż kartka.

Po wydrukowaniu szablonu, należy go wyciąć i przyłożyć do szyby motocykla. Proszę zwrócić uwagę na zaznaczone linie sugerujące zachodzenie deflektora na szybę motocykla. Do tej operacji przyda nam się pomoc drugiej osoby. Kierowca powinien zająć pozycję w jakiej ma zamiar podróżować a jego pomocnik w tym czasie powinien przyłożyć szablon do szyby. W ten oto sposób sprawdzimy czy wysokość deflektora będzie odpowiednia. Korzystając z tej metody przy okazji sprawdzimy czy szerokość  jest odpowiednia i czy mocowania będą w należytych miejscach.

Poniżej przedstawiamy szablony do pobrania i samodzielnego drukowania:

Enduro E1 Enduro E2

Turystyczny T1 Turystyczny T2 Turystyczny T3

DOPASOWANIE

NALEŻY ODZNACZYĆ OPCJĘ DOPASUJ DO STRONY

Podczas drukowania szablonów musi być ODZNACZONA opcja „dopasuj do strony. Fotografia powyżej.

Zamów gotowe szablony deflektorów do domu za 0 zł!

Wiemy, że nie każdy ma możliwość poprawnego wydrukowania szablonów dlatego postanowiliśmy uruchomić bezpłatną usługę wysyłki gotowych do wycięcia szablonów. Szablony są wysyłane pocztą, listem ekonomicznym, więc ich czas dostarczenia może wynosić kilka dni. Nie pobieramy żadnych opłat za wysyłkę szablonów. Ponadto zamówienie szablonów w żadnym stopniu nie zobowiązuje do dokonania ich zakupu.

Zamówić szablony można wysyłając maila na adres info@motoadv.pl lub korzystając z formularza poniżej.

Ważne aby w formularzu podać imię nazwisko oraz adres do wysyłki, adres e-mail oraz opcjonalnie numer telefonu. Są to dane niezbędne do weryfikacji i wysyłki szablonów.

Prześlij prośbę o przesłanie szablonów pocztą.

7 + 8 =

Płatności obsługuje:

 

 Paczki dostarcza:

Partnerzy:

Produkty polskie